طبق تحقیقاتی که انجام شده میزان سفارشات برگشتی در فروش آنلاین برای برندهای شناخته شده بیش از ۳۰% است. در حالیکه این عدد برای فروش غیر اینترنتی (یعنی فروش مبتنی بر فروشگاه فیزیکی) حدود ۹% است. این یکی دیگر از معایب عمده فروشگاه های اینترنتی است.

دو سوم از اعضای آمازون پرایم از برنامه TBYB استفاده می‌کنند. آمازون امکان استفاده از این سرویس را ابتدا برای کفش و لباس قرار داد. اما با توجه به استقبال و درخواستی که مشتریان آمازون در همه محدوده‌های سنی نسبت به تعمیم برنامه‌ی “امتحان قبل از خرید (TBYB)” برای محصولات آرایشی و بهداشتی و یا لوازم خانگی داشته‌اند، آمازون برای ادامه و گسترش برنامه خود باید تصمیم بگیرد.

اما باید دید آمازون در این برنامه سود کرده است یا ضرر؟ مطالعات نشان می‌دهد در مدت اجرای این برنامه، هزینه‌های برگشت برای آمازون سه برابر شده است! البته مطمئناَ از سویی دیگر بخاطر وجود چنین امکانی، مشتریانی که ثبت سفارش کرده‌اند نیز چندین برابر شده‌اند. ولی باید دید نسبتِ سفارشاتی که تبدیل به خرید نهایی شده‌اند به آنهایی که برگشت خورده‌اند چگونه است.

بنابراین دیده میشود که در صورتی که اجرای برنامه‌هایی مشابه این اگر به درستی مدیریت نشود، شاهد نتایج فاجعه‌آمیزی خواهد بود. بطوریکه ممکن است سونامی موارد برگشتی، حاشیه سود خرده‌فروشی را از بین ببرد. با این حال، با شناختی که از آمازون داریم، غول تجارت الکترونیک جهانی با این کار حتما تعداد مشتریان و میزان بازدید از سایت خود را به شدت افزایش داده است.