مزرعه بدون آب می تواند پاسخی برای آینده ای بدون آب باشد.

شرکت کشاورزی باوری (Bowery Farming) در نیوجرسی، در تلاش است آینده کشاورزی را به یک سیستم مزرعه داخل انباری عظیم و با مصرف90٪ آب کمتر تغییر دهد. پیدا کردن مزرعه در وسط نیوجرسی در یک پارک صنعتی دور از انتظار است. جایی که کاملا در سایه و بدون نور مستقیم خورشید است و به هر گوشه ای که نگاه کنید پارکینگ و کامیون می بینید. 

دفتر مرکزی باوری در انباری پشت درهای بسته و در یک اتاق ضد عفونی شده، قرار گرفته است. در این انبار، کشاورزی از نوع جدید قرن 21 می باشد و اصلا شبیه زمین های وسیعی که پدربزرگ و مادربزرگ ها و اجداد ما در آن کار می کردند نیست.

به نظر می رسد این مرکز راه حلی برای بزرگترین تهدید صنعت کشاورزی که پیش روی ماست، می باشد. در دورانی که افزایش جمعیت از مرز خود گذشته، تغییرات آب و هوا و محدودیت منابع آب تهدیدی جدی برای ما محسوب می شوند، این مزرعه باعث دلگرمی است. مواد غذایی آماده، بدون توجه و وابستگی به آب و هوا، بدون نیاز به سموم دفع آفات و در حالی که 95٪ آب کمتری مصرف می کنند، در تمامی سال رشد می کنند.


خشکسالی بزرگ

 باوری تنها در تلاش نیست تا کشاورزی را به آخرین سرمایه گذاری سیلیکون ولی (Silicon Valley) تبدیل کند، بلکه هدفش ارائه راه حلی برای مشکلی بزرگ و مهم می باشد.

براساس OECD (سازمان همکاری و توسعه اقتصادی)، آبیاری کشاورزی 70 درصد از مصرف آب را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. نیاز به تامین آب برای تولید غذا زمانی که در تصویری وسیع از مصرف جهانی در نظر گرفته شود، موضوعی بسیار نگران کننده خواهد بود. میزان مصرف آب از دهه 1980 به طور پیوسته 1٪ در سال در حال رشد است. طبق اعلام سازمان ملل متحد، تاکنون در حدود 700 میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل کمبود شدید آب ممکن است آواره شوند.

حال اگر این کمبود آب شدید را با یک وضعیت جوی متغیر و خطرات ناشی از خشکسالی شدید همراه کنید، با آینده وحشتناکی روبرو خواهید شد.

آینده کشاورزی: محلی،پیشرفته و داخل فضای بسته

هدر کولی، مدیر تحقیقات مؤسسه اقیانوس آرام (گروه تحقیق و تفسیر آب مستقر در کالیفرنیا) می گوید: "ما شاهد خشکسالی های شدیدتری را نسبت به گذشته خواهیم بود." "کالیفرنیا تابحال تنها یک خشکسالی بسیار شدید داشته که پنج سال به طول انجامید.) زمانی در آفریقای جنوبی، در مورد Day Zero صحبت می کردند. روزی که پیش بینی میشد مردم قرار هست با کمبود منابع آب روبرو شوند و باید جهت دریافت نیازهای اولیه شان صف بکشند.

این مشکل در استرالیا، برزیل و در سراسر جهان نیز احساس می شود و به گفته کولی قرار هست بدتر از این هم بشود.

او می گوید: "خشکسالی فراگیرتر خواهد شد و در مناطق بزرگتری گسترش خواهد یافت و طبیعت سبز کشورها رو به نابودی خواهد رفت." "اگر اقدامی نشود، ما با چالش های بیشتری پیرامون آب روبرو خواهیم شد و این به معنای از بین رفتن زندگی بشریت است."


راه حلی در وسط شهر

نگاه به آینده کشاورزی در چارچوب تغییرات جهانی آب و هوا احساس ترس را به ما منتقل می کند. اما کشاورزی باوری امیدوار است طرز تفکر در مورد رشد و پرورش مواد غذایی برای جمعیت شهری را تغییر دهد، بدون اینکه آب زیادی که در کشاورزی سنتی نیاز هست، مصرف شود.

این شرکت در شرایط دقیق کنترل شده و تقریباً شبیه به آزمایشگاه، سبزیجات را از دانه رشد می دهد. نهال ها زیر لامپ های LED که جهت شبیه سازی خورشید تنظیم شده اند، بصورت hydroponically (رشد گیاه در محلول کشت مایع به جای خاک) رشد می کنند. گیاهان در قفسه هایی قرار دارند که در اطراف انبار روی تسمه های نقاله روباتیک جابجا می شوند و به کارگران اجازه می دهند با سهولت به هر محصولی که می خواهند دسترسی داشته باشند. تأسیسات کشاورزی جهت آبیاری از آب تصفیه شده استفاده می کنند تا جهت جلوگیری و به حداقل رساندن هدر رفتن آب، پس از بازیافت مجددا مورد استفاده قرار گیرند.


اگر بخواهیم مزرعه ی باوری را تصویرسازی کنیم، فرض کنید داخل مزرعه با لباسی یكبار مصرف و چکمه های محافظ ایستاده ایم و به ردیف نهال های گیاهانی که با فاصله و شکل کاملا یکسان از یکدیگر قرار گرفته اند، نگاه می کنیم. نهال ها در زیر پرتو نور سفید رشد می کنند. سر کاهوهای سبز و بی عیب و نقص را می بینیم که به انقدر زیبا و مرتب هستند گویی آماده عکسبرداری هستند. مطمئناً این کاهوها بهترین غذا را نیز به ارمغان می آورند. اما انبار باوری شخصی به نام مارتا استوارت را نیز دارد که غذای سالم و مهندسی شده برای رسیدن به تکامل و با کیفیت عالی تولید می کند.

ایرووین فین، مدیر عامل Bowery می گوید: "ما در یک محیط کاملاً کنترل شده گیاهان را پرورش می دهیم و این بدان معنی است که 365 روز سال کاملا مستقل از آب و هوا و در هر فصلی می توانیم گیاهان مختلفی را رشد و پرورش دهیم."


آقای فین شخصیتی دارد که از رئیس یک استارتاپ سیلیکون ولی (Silicon Valley)انتظار می رود. او مدام با هوش مصنوعی جهت صنعت کشاورزی خود درگیر است. به گفته فاین، شرکت وی با حمایت و تایید مدیرعامل Uber، دارا خسروشاهی و آلفابت (شرکت مادر گوگل)، همراه است و قول می دهد صنعت کشاورزی را بازآفرینی کند و این به معنای نوآوری و گذشت از 10،000 سال صنعت کشاورزی به صنعت و دنیایی جدید می باشد. دیگر نیازی به خورشید، باران و فصول سال و تکیه بر محدودیت ها نیست.

هر روز سال برای محصولات کشاورزی باوری، روز مناسبی جهت رشد می باشد. باوری این ظرفیت را دارد که اطمینان حاصل کند محصولات نور مورد نیاز، آب مورد نیاز، مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کنند.

ورود فن آوری به کشاورزی به این معنا است که هر بخشی از رشد محصول از مصرف آب گرفته تا مواد مغذی و حتی نور قابل کنترلو برنامه ریزی می باشند و باوری برای همه ی آن ها "دستور العمل" خاصی دارد. این متغیرها بر عملکرد نهایی محصول، اندازه و طول هر گیاه و حتی عطر و طعم آن نیز تأثیر می گذارند.

باوری توسط سیستم های خود مطالعات خاصی را انجام می دهد، با دوربین هایی که روی گیاهان نصب شده اند، نظاره گر گیاهان می شود، از روی محصول نهایی داده و اطلاعات جمع آوری می کند و همه ی این اطلاعات و داده ها به مغز سیستم عامل مزرعه ارسال می شوند. این شرکت نسبت به آنچه وارد این سیستم می شود (از مواد مغذی ای که به گیاهان خود می دهد تا "یادگیری ماشینی" که در جهت ردیابی و رشد گیاه استفاده می کند) نسبتاً دقیق است و همه ی این اطلاعات بصورت محرمانه نگهداری می شود، اما هدف نهایی استفاده از این داده ها، تنظیم دقیق تجهیزات و سیستم های صنعت کشاورزی در جهت به حداکثر رساندن عملکرد، نتیجه و طعم آن می باشد.


فاین می گوید: ما دائماً در حال کاوش و بررسی و تکرار روش ها هستیم تا به دستور العمل های مختلفی برای محصولات مختلف دست یابیم. شاید شما می خواهید طعم گیاه آرگولا را تندتر کنید یا شاید بخواهید نوع خاصی از کاهو را کمی نرم تر یا تلخ تر کنید. شما می توانید این کار را با تنظیم تمام این متغیرها و همچنین با استفاده از یادگیری هوش ماشینی در حجم وسیع و گسترده ای انجام دهید.


تفاوت را امتحان کنید

انتظار می رفت به نوعی مواد غذایی در این نوع محیط استریل شده طعم و مزه ای نامطلوب پیدا کنند. اما اینگونه نبود.

آقای فاین می گوید: من سبزیجات باوری را جهت تست مزه داخل انبار شرکت قرار می دهم و تمام ویژی ها را آنطور که مورد انتظار بود، تأیید می کنم. بعنوان مثال ریحان به اندازه کافی معطر بود و گیاه واسابی آرگولا نیز همانطور که انتظار می رفت تند بود. می توان این داده ها را در سیستم یادگیری خودکار دستگاه ثبت کرد و دستورالعمل های دقیقی را برای پرورش گیاه تنظیم کرد. در محیطی که هستیم ما خود نیز از گیاهان استفاده می کنیم و با خوشحالی تمام از طعم بینظیر سبزی ها که در سالاد و غذای خود استفاده می کنیم، لذت می بریم.


طبق گفته بوری، تا سال 2050 دنیا به 70٪ غذای بیشتر برای تغذیه جمعیت جهانی نیاز خواهد داشت. این شرکت با رشد گیاه در مزارعی که در تمام طول سال فعالیت می کنند، با آب کم و بدون استفاده از سموم دفع آفات، می تواند 100 برابر بیشتر از یک مزرعه سنتی در همان وسعت زمین محصول تولید کند و به تهیه غذای جمعیت مصرف کننده رو به رشد و گرسنه کمک قابل توجهی کند.

ما جهت تغذیه میلیاردها نفر با محصولات تولید شده توسط این شرکت فاصله زیادی داریم. در حال حاضر باوری بسته های 5.4 اونسی سبزیجات برگ، مانند کلم پیچ و کاهوی بوک چو را با قیمت 3.99 دلار تولید می کند و در برخی از فروشگاه های مواد غذایی نیویورک، نیوجرسی و کانکتیکات آمریکا توزیع می کند.

این راه حل نهایی و قابل قبولی برای تغذیه میلیاردها نفر در سراسر جهان به ویژه افرادی که تأثیر کمبود آب و فقر را بطور حاد احساس می کنند نیست و این افراد به چیزی بیشتر از طعم یا مقدار تندی گیاه آرگولا برای حفظ بقاء و زندگی خود نیاز دارند.


از آنجا که جهان با مشکلات فزاینده ای در ارتباط با کمبود آب و تغییرات آب و هوا روبروست و با توجه به اینکه اراضی کشاورزی سنتی با خشکسالی روبرو هستند و در شهرها نیز مناطقی را که قبلاً برای استفاده کشاورزی اختصاص داده بودیم، دچار خشکسالی شده اند، می توان به راحتی فهمید که مزارعی مانند باوری چگونه با آینده نگری نیازهای متغیر و مختلف ما را برآورده می کنند.