بحران کرونا و آسیب های اقتصادی

آمارهای سازمان بین‌المللی کار (ILO) نشان می‌دهد که ۸۱ درصد شاغلان جهان (۷/ ۲ میلیارد از ۳/ ۳ میلیارد نفر) تحت‌تاثیر کرونا قرار گرفته‌اند. در سه ماه دوم سال ۲۰۲۰، به علت شیوع کرونا در مجموع ۷/ ۶ درصد ساعت کار کم شده است (با فرض ۴۰ ساعت کاری در هفته) که معادل بیکاری ۲۳۰ میلیون کارگر تمام وقت در جهان است. گزارش‌های وزارت کار نشان می‌دهد در کشور ما ۲۰ درصد شاغلین که نزدیک به ۵ میلیون نفر هستند، احتمالا در معرض بیکاری هستند.

با شروع بحران کرونا، جامعه از نظر روانی و اقتصادی آسیب دیده است. بحران کرونا باعث کاهش تقاضا و در نتیجه کاهش فروش بسیاری از کسب‌وکارها شده است. مشتریان برای انطباق خود با بحران، عادات و رفتار خرید خود را تغییر داده‌اند. بنابراین شرکت‌ها در این دوران باید اقدامات مناسبی را به‌منظور تطابق با تغییرات بازار و رفتارهای جدید مصرف‌کنندگان، اتخاذ کنند. 

تفکر استراتژیک در مدیریت بحران

در این دوره که ویژگی آن تغییر انتظارات مشتری، کارکنان و ذی‌نفعان است، تفکر استراتژیک به‌عنوان هسته مرکزی خلق مزیت رقابتی تلقی می‌شود تا بتوان با تغییرات همسو شد و پاسخ مناسبی ارائه داد و" تلاش برای تغییر مدل کسب‌وکار متناسب با انتظارات فعلی مشتریان" می تواند یکی از راهکارهای مناسب در مدیریت بحران باشد.

ذکر این نکته ضروری است که در همه کسب‌وکارها بهتر است برخی راهکارهای گذشته و فاقد کارآیی حذف شوند، برخی اقدامات جدید متناسب با وضعیت جدید خلق و اجرا شوند و برخی راهکارهای گذشته به فراموشی سپرده شوند.

راه اندازی فروشگاه های اینترنتی یکی از اقداماتی است که امروزه متناسب با وضعیت جدید خلق و اجرا می شوند .

به‌کارگیری روش‌های نوین مانند فروش آنلاین،توسعه سبد محصولات با نوآوری سریع مبتنی بر نیازهای مشتریان،  برقراری ارتباط مداوم با مشتریان از طریق کانال‌های مختلف (تلفن، پیام کوتاه، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی)، توجه به انتظارات مشتریان در بخش‌های مختلف بازار،  توجه به اولویت‌گذاری مشتریان و محصولات راهکارها یی در این زمینه هستند که می‌تواند به افزایش نقدینگی در شرایط فعلی کمک کند. 

همچنین به‌دلیل افت تولید درکشورهای مختلف و محدودیت جابه‌جایی بین کشورها، مشکلات زیادی در زنجیره تامین کسب‌وکار‌ها به‌وجود آمده است.با به کارگیری راهکارهای استراتژی مدیریت زنجیره تامین مواد اولیه می تواند مشکلات تامین مواد اولیه را  نیز کاهش داد .

مدیریت زنجیره تامین  مواد اولیه عبارت است از فرآیند برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل عملیات مرتبط با زنجیره تامین و جابه‌جایی و موجودی انبار با هدف حداقل‌سازی هزینه‌ها و حداکثرسازی کارآیی و سود می باشد.

شناسایی و ارزیابی ریسک‌های زنجیره تامین و اولویت‌بندی آنها،  ارتباط مستمر با تامین‌کنندگان و آگاهی از شرایط تولید و توزیع آنها، شناسایی تامین‌کنندگان جایگزین، شناسایی مواد اولیه جایگزین، تسریع در برنامه‌ریزی لجستیک و توجه ویژه به حمل‌ونقل مواد، برخی راهکارها ی موجود در این زمینه هستند.

کسب و کارهای اینترنتی

با توجه به این که اکثر کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن پیش می‌روند، افراد زیادی دوست دارند بدانند چه کسب و کارهایی موفقیت بیشتری دارند و دلیل موفقیت آن‌ها چیست. موفقیت در کسب و کار اینترنتی بستگی به خدمات شما و نیاز جامعه دارد. هر چه کسب و کار خاص‌تر و خدمات آن بهینه‌تر، امکان موفقیت آن بیشتر است. در ایران و جهان تعداد زیادی کسب و کار اینترنتی موفق وجود دارد که مشتریان زیادی را از آن خود کرده‌اند. هر چه مشتری یابی و حجم فروش بیشتر باشد، قطعاً موفقیت کسب و کار بیشتر خواهد بود. هر چه ایده شما جذاب‌تر و خلاقانه‌تر باشد، امکان رشد سریع نیز برایتان فراهم می‌شود.

کسب و کارهای اینترنتی موفق در ایران و جهان کم نیستند. اینترنت، بیشترین تغییرات را در دنیای کسب وکار ایجاد کرد و توانست رشد بی نظیری به آن‌ها بدهد. به همین علت روزبه روز تمایل به راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی بیشتر می‌شود.

بعد از آنکه در اواخر سال ۱۹۹۰ اینترنت به یکی از پدیده های اصلی تبدیل شد تمام ابعاد زندگی از قبیل ارتباطات، سفر، موسیقی، … خرید را تحت تاثیر قرار داد. بسیاری از خرده فروشان بزرگ و کوچک، اینترنت را به عنوان راهی برای فروش به مشتریان در سراسر کشور و حتی جهان یافتند.
تجارت الکترونیک طی یک دهه اخیر بطور چشمگیری رشد داشته است. ۴۰ درصد از کاربران اینترنت که حدود یک بیلیون نفر می باشند حداقل یکبار در طول زندگی خود خرید اینترنتی دارند. فروش آنلاین در سال ۲۰۱۵ حدود ۱٫۷ تریلیون دلار و تا اواخر سال ۲۰۱۶ حدود ۲٫۲۳ تریلیون دلار افزایش یافت.
بسیاری از فروشگاه های بزرگ آنلاین از قبیل آمازون و eBay مدل کسب و کار آنلاین را عمیقا پذیرفته اند. اما تسلط و نفوذ آنها در کسب و کار آنلاین دلیل عدم حضور شما نیست. در واقع هیچ زمانی بهتر از الان برای شما به عنوان یک کارآفرین تنها برای حضور و فروش آنلاین نیست. کسب درآمد با استفاده از کسب و کار آنلاین بسیار راحت تر از داشتن یک فروشگاه سنتی است. همچنین ریسک، سرمایه گذاری و زمانی که باید اختصاص داده شود بسیار کمتر است.
تجارت الکترونیک روشی جدید برای ایجاد و فروش محصول توسعه داده است. گاهی اوقات ساده ترین، مقرون به صرفه ترین، و اغلب اوقات سودآورترین روش راه اندازی یک کسب و کار آنلاین است. 

مزایای خرید از فروشگاه های اینترنتی

این روزها از آنجا که خرید از فروشگاه اینترنتی دارای مزایا و منافع بیشتری است، اکثر مردم خرید اینترنتی را به خرید معمولی ترجیح می دهند.  با خرید از فروشگاه اینترنتی، افراد به راحتی و حتی بدون نیاز به تعویض لباس خود می توانند خرید کنند و دیگر نیازی به منتظر ماندن در صف برای پرداخت پول و تکمیل فرآیند خرید توسط فروشنده نیست و می توان در مدت زمان بسیار کوتاه و حذف هزینه های جانبی مثل هزینه رفت و برگشت با پرداخت قیمت محصول خرید خود را تنها با چند کلیک تکمیل کنید. این امر موجب صرفه جویی در زمان و هزینه ها می شود.در این حالت محصولات بدون واسطه و به طور مستقیم از تولید کننده به دست مشتری می رسد و محصولات با قیمت بهتر و ارزان تری از فروشگاه اینترنتی تهیه می شود. در فروشگاه  اینترنتی امکان دریافت چندین برند و محصول  در رنگ ها ، طرح ها و اندازه های مختلف در  سراسر جهان بدون محدودیت در منطقه جغرافیایی وجود دارد.همچنین قابلیت بررسی و مقایسه قیمت ها و محصولات با یکدیگر ارائه شده است.

مشکلاتی از قبیل عدم وجود شلوغی و ازدحام و خرید با آرامش کافی ، عدم خرید اجباری که نتیجه مهارت سخنوری فروشنده و تحمیل سلایق شخصی فروشنده است در خرید از فروشگاه اینترنتی وجود ندارد.

دلایل بسیاری برای خرید اینترنتی وجود دارد. بنابراین با وجود این دلایل یک فروشگاه و یا  شخصی که در صدد راه اندازی یک کسب و کار می باشد، می تواند با سرمایه ای کم، کسب و کار جهانی راه بیاندازید.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

چه به عنوان مالک و چه بعنوان یک سرمایه گذار که کمی سرمایه اضافی برای شروع یک کسب و کار جدید کنار گذاشته است، فروش آنلاین یک حوزه عالی برای ورود و سرمایه گذاری به خصوص در این روزها است.

تحقیقات نشان می دهد که تا سال ۱۳۹۷-۱۳۹۶ فروش آنلاین جهانی رشد بسیار سریعی را تجربه خواهد کرد. همیشه مهم است که وقتی یک مدل کسب و کار را انتخاب  می شود  فناوری ها و سرنخ های داغ روز را بررسی کرده و هرگاه که امکان پذیر است وارد بازارهای در حال رشد شد. مدل فروش آنلاین یک انتخاب خوب برای کارآفرینانی است که می خواهند یک شرکت جدید را به راه بیاندازند یا آنهایی که می خواهند به کسب و کار خود تنوع ببخشند و آن را توسعه دهند و اکنون بهترین زمان  برای ورود به حوزه فروش آنلاین است .

برای فروشگاه های فیزیکی، موقعیت فروشگاه مهمتر از هر چیز دیگری است و تاثیر بالایی در تعداد مشتری ها و میزان فروش دارد. اما با یک فروشگاه اینترنتی ، دروازه فروشگاه همان نام دامنه و وب سایت است و می تواند محصولات خود را در سراسر کشور به فروش برساند و نیازی نیست که در هر شهر یک شعبه داشته باشد.

ابزارهای فروش آنلاین از ابزارهای ساخت فروشگاه اینترنتی گرفته تا بازاریابی و بهینه سازی موتور جستجو، روزبه روز بیشتر و بهتر می شوند. تنها قسمت سخت آن شاید تامین محصولات باشد، اما  برای یک تولید کننده ، یا  فردی که به محصول خاصی علاقه دارد و قبلا از آنها استفاده کرده ، برقراری ارتباط با توزیع کننده ها یا تامین کنندگان آن محصول ساده تر خواهد بود.

حدود ۸۰ درصد از جمعیت وب خرید خود را آنلاین انجام می دهند و گرایش این نوع خرید چه در دنیا و چه در کشور ما روز به روز درحال افزایش است. کلید موفقیت فروشگاه های آنلاین ایجاد اعتماد و اعتبار در بین مشتری ها است. اینکار را می توان با توسعه یک وب سایت ساده و جذاب و همچنین یک وبلاگ در کنار فروشگاه و بعنوان بخشی از آن به منظور انتشار مطالب مفید برای مشتری ها انجام داد. امروزه افراد بیش از گذشته به فروشگاه های آنلاین اعتماد می کنند، اما با این حال مسائل مرتبط با امنیت و حریم خصوصی هنوز هم دغدغه اصلی بسیاری از افراد است و فروشگاه های آنلاین باید در قانع نمودن افراد به حفظ آنها کوشا باشند.

همه فروشگاه های آنلاین به این نکته پی برده اند که ساده نمودن فرایند خرید برای افزایش فروش حیاتی است. سبدهای خرید رها شده یکی از چالش های عمده فروشگاه های آنلاین است و فروشگاه ها همواره باید به فکر اصلاح و بهبود فرایند فروش خود برای افزایش فروش باشند.
بازاریابی محتوا یکی دیگر از روشهای موثر افزایش فروش است. با تولید مطالب مناسب، با ارزش  گذاری برای خوانندگان،  باایجاد علاقه برای عضویت در خبرنامه های فروشگاه و سپس در کنار ارسال محتوای با ارزش،  می توان مشتری را از فروش، تخفیف ها و محصولات فروشگاه آگاه کرد.

در پایان اینکه دلایل بسیار دیگری برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی وجود دارد. اگر می خواهید رئیس خودتان باشید و محصولاتی که دوست دارید را بفروشید، فروشگاه اینترنتی ارزش توجه را دارد.